Zad.1.
Przepis na pączki:
*1.5 szkl mleka
*1 kg mąki
* 5 dag drożdży
*200 g cukru
*4 jaja

Ułóż przepis na 3 jajka

Zad.2
Za 0.230 kg sera zapłacono 5.52 zł. Ile zapłacisz za 0.430 tego sera?

Zad.3 Można przyjąć, że długość dłoni człowieka jest wprost proporcjonalna do jego wzrostu.
A) oblicz długość swojej dłoni kiedy miałaś 70 cm wzrostu
B) oblicz długość dłoni człowieka o wzroście 2 m.

HELP :o

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-09T15:49:04+02:00
Zad.1.
1,125 szkalni mleka
0,75 kg mąki
3,75 dag drożdży
150g cukru
3 jajka
Zad.2.
100*5,52/23=24
24 zł za kg
0,43*24=10,32zł

Przepraszam ale zadania 3 nie umiem ;]
1 1 1
2010-04-09T15:49:19+02:00
2.)

0,230kg -- 5,52 zł
1.00 kg -- x

x=1*5,52 / 0,230
x=24zł

- 24 zł cena sera za kilogram

0,430kg -- x
1kg -- 24 zł

x=0,430*24/1
x=10,32

Za 0,430 kg sera zapłacisz 10, 32 zł.
1 1 1