A)Do świątecznych paczek pania Janina kupiła: 4 czekolady i 3 czkoladowe zajączki za zakupy zapłaciła 34zł. Czekolada jest droższa od zajączka o 2zł. Oblicz, ile kosztowała czekolada a ile zajączek???

b) zapisz liczbę 23 w systemie dwójkowym

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-09T16:18:29+02:00
A)
x= czekolada
x+2= zajączek

4x+3(x+2)=34
4x+3x+6=34
7x=34-6
7x=28
x=4

czekolada kosztuje 4 zł
zajączek 4+2= 6 zł

Spr.
4*4+3(4+2)=16+3*6=16+18=34zł


2.

2 do 4 + 2 do 2 + 2 do1 +2 do 0=23