Odpowiedzi

2010-04-09T17:02:30+02:00
Każdy powinien powiększac swoja wiedze religijna. Powinnismy byc zainteresowani ty co sie dzieje teraz i co sie działo za czasów Jezusa. Moja droga do Chrystusa jest z każdy rokiem coraz większa. Codziennie się modlę i chodzę na lekcje religii. Nie każdy może lubi religię lub też są i takie osoby które chętnie uczestniczą w tych lekcjach.
Codziennie dochodzą do nas słuchy że : chodzę na religie bo mama mi każę, chodze na kościoła, bo pani katechetka potem krzyczy, modle sie tylko i wyłącznie na religi itp. Warto się zastanowić nad tym czy to co czynimy czy ta droga do której prowadzi dzisiejsze zachowanie młodzieży jest lepsza? Czy to ci pomoże? Odpowiedź brzmi nie ! Chrystus zawsze potrafi nam pomóc jest z nami i kocha nas. Trzeba też pamiętać nie tylko o tym, że jeśli się modlimy prosimy o coś Boga i tylko to się liczy, musimy podziękować za to co mamy że jesteśmy zdrowi i szczęśliwi. Żeby powiększać swoją wiare i drogę do Chrystusa musimy uczestniczyc we mszy św., modlic sie codziennie rano i wieczorem, uczestniczyc w zajeciach ( religii), przyjmować Komunię Świętą, chodzić do spowiedzi oraz uczestniczyc w drogach krzyżowych, różańcu, gorzkie żale itp.
Warto się zastanowić czy warto papugować za swoim kolegą/koleżanką, że ona nie wierzy w Boga i nie chodzi do kościoła to czy my tez musimy ? Nie, musimy pamiętać że Jezus nas kocha i musimy mieć silną wole by byś z nim w stałym kontakcie.


Myśle ze pomogłam licze na najj
2 3 2
2010-04-09T17:17:37+02:00
Każdy człowiek po śmierci chciałby zaznać wiecznego odpoczynku w tzw. RAJU, więc musimy się postarac aby tam dotrzeć bo pan Bóg nie nagradza ludzi za nic.
Musimy przede wszystkim wierzyć w Boga i jego Królestwo Niebieskie, musimy co niedziele uczęszczać we Mszy świętej, przyjmować najświętszy sakrament(komunia święta) i spowiadać się z grzechów. Mamy szanować Pana Boga, bo to przecież on oddał za nas życie na krzyżu i to on nam pomaga. Jeżeli przez całe życie będziemy miłować Boga to napewno się nam odwdzięczy wysyłając nas do nieba. Kochajmy i miłujmy Boga on jest naszym jedynym królem. Konał za nas i za nasze grzechy. pierwszym krokiem do Królestwa Niebieskiego jest chrzest święty bo on nas oczyszcza z grzechu pierworodnego. Dalsze kroki nie są wyzwaniem jeżeli naprawdę kochamy Jezusa i jesteśmy gotowi za niego cierpieć tak jak on cierpiał za nas.Mam nadzieję że pomogłam :)
2 4 2