Przy zakupie roweru na raty pierwsza wpłata wyniosła 176zł. Pozostała do zapłaty kwota została rozłożona na 12 rat po 52zł. Za ten sam rower kupiony za

gotówkę zapłacono tylko ⁴₋₅ (cztery piąte) ceny

roweru kupionego na raty. Ile złotych kosztował rower kupiony za gotówkę?
Zapisz wszystkie obliczenia!

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-09T17:26:18+02:00
12 X52zł = 624 zł
624 zł + 176 zł =800 zł

800 zł : 5 = 160 zł
800 zł - 160 zł = 640 zł

Odp.:Rower kupiony za gotówkę kosztował 640 zł a na raty 800 zł . :)

Pozdrawiam :)
2 5 2
2010-04-09T17:27:28+02:00
176 + 12 * 52 = 800
800 * 4/5 = 640
odp. Rower kupiony za gotówkę kosztował 640 zł
2 5 2