Odpowiedzi

2009-11-03T16:46:08+01:00
Cukierki czekoladowe - 2kg.
cukierki owocowe - 3kg

cukierki owocowe - 1kg -10.40zł
3kg - 10.40 *3=31.20zł

31.20 - 100% /:4
25% = 7.80

31.20 + 7.80 = 39zł

2kg czekoladowych - 39zł
1kg czekoladowych = 19.50


1kg cukierkow czekoladowych kosztuje 19zł i 50gr
1 5 1
2009-11-03T17:06:36+01:00
Cukierki czekoladowe - 2kg. 25% wiecej niz owocowe x
cukierki owocowe - 3kg 10,4 za kg czli razy 3 = 31,2 zł

czyli obliczamy 25 % z 31,2

25/100 * 31,2 = 7.8 zł

czyli czekoladowe kosztowały 31,2 + 7,8 = 39 zł

to cena za 2 kg wiec trzeba podzielic przez 2 i wyjdzie 19, 5 zł