Na klasową zabawę zamówiono napoje i ciasteczka, za które każdy z 24 uczniów klasy miał zapłacić 5 zł. Niestety, czworo uczniów z powodu choroby nie wzięło udziału w zabawie. Koszt został rozłożony na pozostałych uczestników. Ile teraz pieniędzy musi zapłacić każdy z nich?

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-10T17:52:00+02:00
24x5=120 zł = tyle na 24 osoby
120:20=6 zl

Odp.: Będą musieli zpłacić po 6 zł .
2 3 2
2010-04-10T17:54:01+02:00
4 x 5zł= 20zł
24-4=20
20zł : 20 = 1
5zł + 1 zł =


Odp: Każdy z uczniów musi zapłacić 6zł
2 5 2
2010-04-10T17:55:30+02:00
4*5zł=20zł
24-4=20
20zł:20=1
5zł+1zł=6

Odp:Uczniowie mają zapłacić 6zł.
2 5 2