Odpowiedzi

2009-11-03T17:13:04+01:00
2,1zł:12=0,175zł=cena 1 wafelka 2,1zł:15=0,14zł=cena promocyjnego wafelka 0,14:0,175=0,8 0,8=80% 100%-80%=20% odp.teraz wafelek jest tańszy o 20%
2009-11-03T17:13:36+01:00
Normalnie
2,10zl - 12 wafelków
2,10/12 = 0,175 (cena jednego wafelka)

W czasie promocji
2,10 - 15 wafelków
2,10/15 = 0,14 (cena jednego wafelka)

0,175 = 100%
0,14 = x

0,175x = 0,14 /:0,175
x = 0,8
x=80%

100-80 = 20(%)

Odp: Każdy wafelek jest teraz tańszy o 20%.