1)znajdź liczbę
a) O 0.5% większą od 4
b) O 110% większą od 52
c) O 0,1% mniejszą od 250
d) O 2,5% mniejszą od 32

2) w 2006 roku sprzedano w Polsce 253 samochody marki Jaguar, a w 2007 roku sprzedano około 8,3%mniej jaguarów niż w roku 2006. Ile jaguarów sprzedano w Polsce 2007 roku?

3) Za 2 kg. cukierków czekoladowych zapłacono o 25% więcej niż za 3 kg cukierków o smaku owocowym. Jeden kilogram cukierków owocowych kosztuje 10,40 zł. Ile kosztuje 1 kg cukierków czekoladowych?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-03T17:49:55+01:00
100%-8,3%=91.7
253*91.7%≈232
Odp.: W 2007 roku sprzedano 232 jaguary.

10,40 tyle kosztuje 1 kg cukierków owocowych
3x10,40=31,20zł tyle kosztuje 3 kg cukierków owocowych
31,20 - 100%
x - 125%
x=39zł tyle zapłacono za 2 kg cukierków czekoladowych , a więc
za 1 kg kosztuje 19,50zł
39:2=19,50