Odpowiedzi

2010-04-10T20:19:29+02:00
Jeżeli ktoś cię obrazi to przyjmij to z godnością i nie oddawaj mu tym samym. Nie obrażaj jego też.
Jeżeli ktoś cię uderzy w policzek to nadstaw mu drugi. Nie daj się sprowokować, nie oddawaj zła, zamień je na dobro.
1 4 1
2010-04-10T20:45:57+02:00
Możesz jako przykład doac Matke Terese z kalkuty która wbrew wszystkim przeciwieństwom pomagala ludzia chorym i trendowatym

no i czlonkow solidarnośc oni walczyli o zwyciestwo polski

niewiem czy ci to w czymc pomoże
2010-04-10T21:12:29+02:00
"Zło dobrem zwyciężaj"
Stało się to mottem księdza Jerzego Popiełuszki, który poświęcił swoje życie za wyzwolenie Polski. Był on księdzem, który kierując się nauczaniem papieża Jana Pawła II i kardynała Stana Wyszyńskiego mówił otwarcie, że czas na to by Polska stała się wolna a komuniści się poddali. Oczywiście umarł śmiercią męczeńską na skutek tortur SB, kiedy został porwany ze swojego samochodu, jak wracał z Bydgoszczy. Został ogłoszony błogosławionym a 10 lat później komuniści oddali władzę w Polsce.
Potem był nie kto inny jak Jan Paweł II. On będąc młodym człowiekiem aspirował do tego, żeby stać się aktorem, lecz odnalazł swoje powołanie i w ukryciu ukończył seminarium duchowne, aby potem przejść swoją drogę krzyżową. Już od początku jego wejścia w życie kościoła.. zaraz po święceniach władze państwa zainteresowały się młodym Wojtyłą. Mówił on o tym aby naród nie odczuwał lęku. Odważnie, bezpośrednio z ambony krytykował postępowanie Sejmu, gestapo i okupanta. Oczywiście władza starała się go spacyfikować, najpierw jako księdza, potem biskupa, kardynała aż wreszcie papieża. Wtedy to został postrzelony na placu św. Piotra. Na szczęście papież przeżył i z jeszcze większym zapałem głosił wyzwolenie i Chrystusa. Nigdy nie powiedział złego słowa na swój los, nigdy nie narzekał i nigdy się nie mścił. Zawsze podchodził do człowieka z miłością, a nie ma potężniejszej rzeczy niż miłość.

Ty jako zwykły człowiek możesz zacząć od kontrolowania własnych emocji i nie reagowaniu na głupie zaczepki znajomych, bo lepiej czasami dać sobie święty spokój. Twoi rówieśnicy szybko się poddadzą jak zobaczą, że nie reagujesz na ich dziecinne zachowanie. Po za tym najlepszą metodą jest powiedzenie : " Ty mnie poniżasz i obrażasz wśród innych, a ja Ci powiem tylko jedno, wśród tego ludu. Kocham Cię (tu imię)" To zawsze skutecznie związuje język. Ludzie potrzebują takich wyrazów od swoich znajomych, bo każdemu jest potrzebna akceptacja, a najlepiej jak się kogoś akceptuje bez granic, bez względu an jego błędy, po prostu potrafi się kochać.
.............................
Nie wiem czy o to chodziło, ale mam nadzieję , że jest ok.