Wymień kilka jakiś zabytków związanych z WĘGRAMI,coś związanego z WĘGRAMI... coś charakterystycznego.Bo np. Francja ma wieze Aifla....Czechy mają np. bajkę "SĄSIEDZI" i bajkę "Żwirek i Muchomorek".
Chodzi o to żeby były takie rzeczy związane z danym państwem czyli związane z WĘGRAMI

DZIĘKI Z GÓRY !! :)

3

Odpowiedzi

2010-04-10T19:54:47+02:00
Mogą być święta węgierskie:
-15 marca Święto Narodowe (Nemzeti ünnep) - zwany również dniem marcowej młodzieży.
-1 maja - Międzynarodowe Święto Pracy (A munka ünnepe) - i jednocześnie uroczyście obchodzona rocznica wstąpienia Węgier do Unii Europejskiej.

inne
może tez być kuchnia węgierska
-Węgierska kuchnia słynie z niepowtarzalnego smaku – czosnek, cebula a przede wszystkim papryka we wszystkich możliwych odmianach zarówno świeża jak i jako przyprawa. Nazwy mało znane u Nas papryka sygietyńska i kolczańska czy ostra czereśniowa. Najsłynniejszą potrawą Węgier jest porkolt oraz jego odmiany: gulasze, paprykarze i fokanie. Porkolt to obsmażone kawałki mięsa duszone w bardzo krótkim sosie - czyli malutkiej ilości płynu. Gulasze, różnią się wielkością kawałków mięsa, zawierają dodatek pokrojonych w kostkę ziemniaków i podlewane są większą ilością wody. Do paprykarzy dodaje się pod koniec duszenia kwaśną śmietanę, a fokanie charakteryzują się tym, że mięso z podgardla pokrojone w paski mocno posypuje się papryką i pieprzem, uzyskując pikantny sos. Do porkoltów, gulaszów, fokani i paprykarzy używa się najczęściej mięsa wołowego, wieprzowego, baraniego oraz dziczyzny. Rzadko natomiast pojawia się cielęcina i drób.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-10T20:00:25+02:00
gulasz,leczo,Zamek Buda w Budapeszcie,postacie historyczne:Jadwiga Andegaweńska;legenda o Hunorze i Magorze(według niej byli oni przodkami Hunów i Węgrów),forint(waluta)
2010-04-10T20:06:57+02:00
Charakterystyczne są tu liczne mosty, nabrzeża, przystanie, promenady. w Węgrzech są baseny termalne MOZE TEZ I O TO CHODZI :)