Wypracowanie: Na podstawie szczęśliwego zakończenia historii Hioba wyjaśnij jaka nagroda czeka nas za wytrwałość i zawierzenie Bogu.

Ma w tym być zawarte:
-kim był Hiob
-co go spodkało w życiu
-trzeba poprzeć twierdzenia cytatami
-mądrze oprzeć to na podstawie dzisieszego życia.

Zadanie na jutro. Pilne!

Nie napiszę ci gotowca ale jak sprawdzisz w googlach "hiob streszczenie" to ci wyjdzie wszystko co ci jest potrzebne tylko dodać własne refleksje do ostatniego punktu i gotowe jak nie będzie cytatów to się katechetka nie wkurzy!!! (chyba)

1

Odpowiedzi

2009-11-04T18:26:33+01:00
Człowiek o imieniuHiob zył na ziemiach us. Był sprawiedliwy kochający i unikający zła. Miał bardzo dużą posiadłość . Niestety po pewnym czasie spotkało na niego i jego rodzinę nieszczęście gdyż złodzieje, choldejczycy orwaz burza piaskowa zniszczyły cały jego dobytek. Ale jednak największym ciosem w serce jego było utrata wszystkich dzieci. Hiob zamieszkał na gnoju przy wejściu do wioski.Ale gdy przyszli do niego wszyscy bracia i siostry i dawni znajomi. każdy z rodzeństwa dał mu jeden srebrny pieniądz Ale bóg pobłogosławił go tak że odzyskał cały majątek w tym 7 synów i 3 córki I żył w szczęściu parę lat. A umarł jako stary męszczyzna