Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-03T17:33:14+01:00
2,10zł:12=0,175zł- cena za jeden wafelek przed promocją.
2,10zł:15=0,14zł- cena jednego wafelka w promocji.
Teraz trzeba obliczyć o ile tańszy jest jeden wafelek w promocji:
0,175-0,14:0,175=0,035:0,175=20%
Odp: Każdy wafelek jest teraz tańszy o 20%

Jest dobrze na 100%, bo miałam to dziś na matmie;D
1 1 1
2009-11-03T18:01:28+01:00
Paczka kosztuje 2,1zł czyli 210gr jest w niej 12 wafelków
2,10/12 =0,175 zł
jest w niej 15
2,10/15 = 0,14zł
0,14/0,175 razy 100% =0.8 razy 100%= 80%
1 5 1