Korzystając z informacji podanych na metkach, oblicz,ile kosztuje większy kawałek sera gouda.

Ser gouda 1:
masa netto:0.230 kg Prosze napisać obliczenia
należność:5.52 zł
godzina 14:33

Ser gouda 2:
masa netto:0.430 kg
należność: ?
godzina 14:30

1

Odpowiedzi

  • wiq
  • Początkujący
2010-04-11T10:48:27+02:00
0.230kg - 5.52 zł
0.430kg - x

x=0.430kg * 5.52zł/0.230kg
x= 10.32zł

x=należność za większy kawałek sera

Odp: Większy kawałek sera kosztuje 10 zł 32 gr.

Liczę na naj.
700 4 700