Odpowiedzi

2009-11-03T17:45:31+01:00
A) Winogrona są droższe od bananów
4,2 zł / 3,5= 120 %, czyli winogrona są droższe od bananów o 20%

b) banany są tańsze od jabłek
3,5zł/4zł=0,875 = 87,5%, czyli banany są tańsze o 12,5% od jabłek

c) winogrona są droższe od jabłek
4,2zł/4zł=1,05=105%, czyli winogrona są o 5% droższe od jabłek.
2009-11-03T17:51:01+01:00
A)4,2/3,5=1,2
1,2*100%=120%

b)3,5/4=0,875
0,875*100%=87,5%

c)4,2/4=1,05
1,05*100%=105%