Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-11T11:50:11+02:00
3kg-60zł
2 kg-37zł

Razem: 5kg=97 zł

5kg-97 zł
0,25kg-x

x=0,25*97/5
x=4,85zł

Odp. za 25 dag tej mieszanki trzeba zapłacić 4 złote 85 groszy.
2010-04-11T11:51:38+02:00
3kg * 20zł + 2kg * 18,50 zł = 60zł +37 zł = 97 zł

25 dag * 97zł= 1/4 kg(jedna czwarta kg) * 97 zł= 24, 25 zł / 5(podzielić na 5kg) = 4, 85 zł

ODP. 25dag cukierków kosztuje 4, 85 zł