×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-11-03T16:56:20+00:00
Był synem kupca. Urodził się w Anglii . Miał dwoch braci którzy zagineli na morzu . Jego rodzice nie chcieli aby znim tak tez sie stało dlatego prosili go aby pracował ze swoim ojcem w sklepie . Robinson nie słuchał rodziców, wolał wyprawy morskie.

Wybrał się w podróż morską ze swoim przyjacielem.
Po długim czasie nauczyl sie żeglować. i am wyruszył . Szczescie mu nie dpoisywało i wylądował na bezludnej wyspie . Pokochał ją . Szanował zwierzeta przyrode ...

chyba tyle . sory pisze to z głowy i juz tego nie pamietam
1 1 1
2009-11-03T17:03:26+00:00
Głównym i tytułowym bohaterem książki Daniela Defoe był Robinson Kruzoe. Miał on 19lat. Mieszkał w Yorku ze swoimi rodzicami, do puki nie uciekł z domu. Jego rodzice chcieli by był mądrym i uczciwym adwokatem. Robin son zaś chciał być marynarzem. Urodził się w 1632 roku.
Był on silny, dobrze zbudowany i wysoki. Ten wygląd nie uległ zmianie po wylądowaniu na wyspie. Jednak wszystko inne zmieniło sie. Jego krótkie jasne włosy, które lśniły zmieniły sie w długie i zaniedbane. Wyrosła mu broda. Nadal miał błękitne oczy. Jego ubrania i buty przeobraziły się w łachy i musiał uszyć sobie odzienie ze skóry upolowanych zwierząt. Z domowego ubrania został mu tylko skórzany pas z miedzianą klamrą.
Robinson był inteligentny i na tyle mądry by przetrwać życie bez potrzebnych do tego środków. Pomagał słabszym i pokrzywdzonym. Podejmował rozsądne decyzje. Był pomysłowy i zaradny. Jego odwaga, wytrwałość i spryt były wielkie i pozwoliły przetrwać mu ciężkie chwile. Nie poddawał się przeciwnością losu i starał sie postępować honorowo. Był uparty jak osioł i nieposłuszny.


Tu musisz wstawić tekst jak oceniasz ta postać. Ja jej nie lubiłam, dlatego zamieszczę dwa ;)

Osobiście nie lubiłam tego bohatera. W wielu momentach nie zachowałam był się tak głupio i dziecinnie jak Robinson. Na początku książki jego zachowanie było skandaliczne i nie do pomyślenia. Nie polecam czytania tej książki.

Moim zdaniem Robinson był fantastyczny. Jego spryt i inteligencja pozwoliła mi przetrwać, bardzo mi to zaimponowało. Był wspaniałym bohaterem. Każdemu, kto lubi przygody polecam tę książkę.


Mam nadzieję, że pomogłam. Liczę, że moja praca będzie najlepsza. Pozdrawiam ;)
5 4 5
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci