Odpowiedzi

2009-11-03T17:56:23+01:00
2,10zł:12=0,175zł- cena za jeden wafelek przed promocją.
2,10zł:15=0,14zł- cena jednego wafelka w promocji.
Teraz trzeba obliczyć o ile tańszy jest jeden wafelek w promocji:
0,175-0,14:0,175=0,035:0,175=20%
Odp: Każdy wafelek jest teraz tańszy o 20
2009-11-03T17:59:29+01:00
15 - 12 = 3

15 - 100%
3 - x%
x=3×100÷15=300÷15=20%
Odp.Teraz każdy wafelek jest tańszy o 20%.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-03T18:21:44+01:00
2,10zł:12=0,175zł- cena za jeden wafelek przed promocją.
2,10zł:15=0,14zł- cena jednego wafelka w promocji.
0,175-0,14:0,175=0,035:0,175=0,2=20%
Odp: Każdy wafelek jest teraz tańszy o 20%