Elementy wspólne w utworze Beaty Obertyńskiej „Przed Kazaniem” i w „Kwiatkach świętego Franciszka” Napisz wypracowanie!Uwaga nauczyciel wchodzi na internet i sprawdza czy było ściągane więc proszę o to by to było w miare po swojemu napisane!Musi to byc na dwie strony A4 i to jest na jutro!!!!Pomocy

Proszę to o napisanie samemu...Nie ściągać zdań z neta

1

Odpowiedzi

2009-04-25T21:24:54+02:00
" W kwiatach z ogrodu św. Franciszka" jest ukazany fragment gdzie asceta w osobie świętego podanego w tytule przemawia do ptaków. Franciszek mówi ptakom aby dziękowały Bogu i były mu wdzięczne za to, że natknął je do zycia i za to, że mają co jeść. przekonuje je również że Bóg bardzo je kocha.
Różnica polega na tym, że Franciszek jest ukazany jako ten, który kala się przed ptakami, prosi je aby go wysłuchały i przeprasza za to, że odważył sie im przeszkadzać. za wszelką cenę chce im przekazać całą wiedzę, którą sam posiada.
w obu utworach sw. jest przedstawiony jako dobry człowiek, który chce przekazać przesłąnie Boga, że Bóg jest miłosierny i kocha każdą istotę chce pokazać ptakom ich ważnośc i wartośc w świecie. utwory są na cechowane parenetyzmem co jest charakterystyczne dla tej epoki.

podsumowanie :
- nastawienie Franciszka do Boga
- nauka o miłosierdziu Boga do każdej istoty na ziemi
-parenetyzm