×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Proszę o pomoc do jutra w rozwiązaniu tego zadania z góry dzięki

Napisz swoją opinię na temat-Czy istnieje''dobre kłamstwo'',czy można oszukiwać w dobrej wierze.Podaj przykłady z życia.
1

Odpowiedzi

2009-11-03T17:07:39+00:00
Czy istnieją dobre kłamstwa?

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś skłamać. W złej lub dobrej wierze. Czasem wręcz sytuacja aż prosi się o małe podkolorowanie prawdy. Czy istnieją, zatem dobre kłamstwa?

Dobre kłamstwa to zaprzeczenie samo w sobie, dyskretny oksymoron. Nie istnieją, tak samo jak brudna czystość i zła dobroć. Nie istnieją także z punktu widzenia wiary, gdzie każde najmniejsze kłamstewko jest uważane za grzech.

Jednak rzeczywistość niejednokrotnie pokazuje nam, że nie wszystko jest absolutnie czarne lub absolutnie białe. I nikt nas nie przekona, że jest inaczej ;-)

W niektórych sytuacjach prawda jest najmniej pożądaną wartością. Nie chcemy, bowiem słyszeć niczego, co nas przygnębi bądź sprawi, że będziemy w jakikolwiek inny sposób nieszczęśliwi. Ciężko jest nam także patrzeć na smutek tych, na których nam zależy, których kochamy. Więc jeśli jedno kłamstwo jest w stanie kogoś uszczęśliwić, lub wręcz ocalić od upadku – czy nie jest to, zatem okoliczność łagodząca?

Czasem karmią one naszą próżność „Tak kochanie, świetnie wyglądasz w tej cholernej sukience, chodź idziemy...”, a czasem dają nadzieję na lepsze jutro, na wyjście z ciężkiej choroby, lub beznadziejnej sytuacji.

Nie istnieją dobre kłamstwa, lecz istnieją takie, które czynią ludzi szczęśliwszymi. Czasem są potrzebne, aby świat nie wydawał się do końca szary i okrutny. Przynajmniej w naszym domniemaniu i tych, których kochamy.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci