Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-11T13:29:22+02:00
Lazurowe Wybrzeże obejmuje wschodnią część francuskiego wybrzeża Morza Śródziemnego. Rozciąga się ono od okolic St. Tropez do granicy z Włochami i jest otoczone z jednej strony górami, a z drugiej ciepłym Morzem Śródziemnym.
Już od ponad 100 lat Lazurowe Wybrzeże jest jednym z najpopularniejszych celów wakacyjnego wypoczynku, dzięki licznym walorom przyrodniczym i antropogenicznym oraz bardzo dobremu zagospodarowaniu turystycznemu całego obszaru.Piękna jest również roślinność Lazurowego Wybrzeża. Rosną tutaj np.: palmy, migdałowce, eukaliptusy oraz wiele roślin użytkowych: jak drzewa oliwne, pomarańcze, czy cytrusy.
Oprócz licznych walorów przyrodniczych występują tutaj także liczne walory antropogeniczne takie jak: zabytki architektury i budownictwa, różnorodne muzea oraz imprezy kulturalne. Najsłynniejszą imprezą kulturalną jest Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes.Bardzo dobrze jest rozwinięta baza noclegowa, infrastruktura transportowa, baza gastronomiczna oraz baza towarzysząca, która obejmuje m.in.: liczne kąpieliska, przystanie jachtowe, korty tenisowe, pola golfowe, kina, teatry, dyskoteki i kasyna np. słynne kasyno Monte Carlo.
4 4 4