Przetłumaczyc na angielski :

Poniedziałek
Rano poszłam do kościoła. Następnie zjadłam obiad. Po obiedzie z przyjaciółmi zaczeliśmy się oblewać. Chodzilismy po podwórku z wodą i lałyśmy każdego kogo widzieliśmy. Gdy wróciłam siadłam przy komputerze i zjadłam smaczna kolację.
Wtorek
Dzień wolny od szkoły. Z koleżankami poszłam grać w kosza. Później przyszłam do domu> Zjadłam obiad i odrobiłam zadanie domowe. Gdy juz skończyłam pooglądąłm telewizor.
Środa
Rano musiałam iść do szkoły. Później wróciłam do domu i odrobiłam zadanie domowe. Zjadłam obiad i poszłam z koleżankami na kosza. Gdy wróciłam do domu , siedziałam przy komputerze i pooglądałam filmy.

3

Odpowiedzi

2010-04-11T14:16:39+02:00
Czyli tak :

Monday
Morning I went to church. Then I ate lunch. After dinner with friends we started to poured. We went in the yard with water and oblewałyśmy everyone we saw. When I returned I sat down at the computer and ate a delicious dinner.
Tuesday
Day off from school. With her friends went to play basketball. Then I came home. I ate lunch and worked out a homework assignment. When I'm done I watched TV.
Wednesday
Morning had to go to school. Then I went home and worked out a homework assignment. I ate dinner and went with her friends in the trash. When I returned home, sitting at the computer and watched movies.

Liczę na naj, i mam nadzieję, że pomogłam :*
1 1 1
  • wiq
  • Początkujący
2010-04-11T14:17:52+02:00
Monday
In the morning I went to church. Then I ate lunch. After dinner with friends we started to poured. We went in the yard with water and lałyśmy (nie wiem jak to przetłumaczyć, wybacz) everyone we saw. When I returned I sat down at a computer and I ate a delicious dinner.
Tuesday
Day off from school. With her friends I went to play basketball. Later I came to the house. I ate lunch and I did a homework. When I finally finished I watched TV.
Wednesday
In the morning I had to go to school. Then I went home and I did homework. I ate dinner and went with her friends in the trash. When I returned home, I was sitting at the computer and I watched movies.

Liczę na naj ;p
1 1 1
2010-04-11T14:21:32+02:00
Monday
Morning I went to church. Then I ate lunch. After dinner with friends we started to poured. We went in the yard with water, and everyone we saw. When I returned I sat down at the computer and ate a delicious dinner.
Tuesday
Day off from school. With her friends went to play basketball. Then I came home. I ate lunch and worked out a homework assignment. When you finally finished watching TV.
Wednesday
Morning had to go to school. Then I went home and worked out a homework assignment. I ate dinner and went with her friends in the trash. When I returned home, sitting at the computer and watched movies.