×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-11-03T17:39:39+00:00
W miasteczku Puddleby nad rzeką Marsh mieszkał doktor Dolittle. Był człowiekiem, który bardzo kochał wszystkie zwierzęta.

Posiadał w domu sporą menażerię. W spiżarni trzymał króliki, w fortepianie białe myszki, jeża w piwnicy, wiewiórkę w bieliźniarce, w stawie w ogrodzie trzymał złotą rybkę. Wokół domostwa chodziły zaprzyjaźnione z doktorem owieczki , kurczaki i inne zwierzęta… Doktor największą sympatią i zaufaniem darzył kaczkę Dab-Dab, prosię Geb-Geb, sowę Tu-Tu, psa Jipa i papugę Polinezję. Dolittle był niezwykłym osobnikiem - potrafił zrozumieć mowę zwierząt. Posiadł tę umiejętność dzięki papudze Polinezji. W domu tego dobrego człowieka role były odwrócone - to zwierzęta się nim opiekowały zapewniając mu utrzymanie. Doktor był człowiekiem delikatnym i niezaradnym. Jednak w sytuacji wymagającej szybkiego działania potrafił stanąć na wysokości zadania. Tak się też stało kiedy nadszedł list z Afryki z wezwaniem o ratunek. Pomocy potrzebowały małpy wśród których wybuchła zaraza. Dolittle wraz ze swoimi zwierzętami zorganizował wyprawę na Czarny Ląd. Podczas tej wyprawy wydarzyło się sporo niebezpiecznych i niesamowitych przygód. Bohaterowie po wypełnieniu misji wrócili szczęśliwie do domu…
18 4 18
2009-11-03T17:41:45+00:00
Doktor Dolittle potrafił rozmawiać ze zwierzętami.Na początku nie mógł zrozumieć i wykorzystać tego cudownego talentu, lecz z czasem zaczął się przyzwyczajać i polubił to. Dzięki dogadywaniu się ze zwierzętami potrafił im pomagać jeśli miały jakieś problemy.
14 2 14
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci