Odpowiedzi

2010-04-11T16:27:28+02:00
W mojej rozprawce opisze dwie ksiazki ktore omawialismy w szkole na lekcjach jezyka polskiego beda to ' Alina i Balladyna ' oraz 'my dzieci z dworca zoo '.
W swoim pierwszym argumencie na potwierdznie tezy bedzie ksiazka pt. Alina i Balladyna. Ksiazka ta bardzo zainteresowała i zaintrygowala jak szybkie byly w niej zmiany akcji. Alina byla bardzo pracowita i oddana corka , dla ktorej najbardziej liczly sie :dobro rodziny , szczescie drugiej osoby i mile slowa matki. Zas Balladyna byla osoba o czarnym charakterze , dla niej zas najwazniejsze nie bylo pomoc matce tylko chec zgarniania jak najwiecej trofeow. Swoim podstepem w ksiazce byla w stanie zabic wlasna siostre a takze ksiacia kirkora , aby dostac sie na tron i panowac.
Kolejna ksiazke ktora opisze jest ' my dzieci z dworca zoo ' jest to opowiadanie o pewniej nastolatce ktora juz w wieku 13 lat zaczyna brac heroine. Przez co zaczyna spotykac sie z Detlefem z ktorym pozniej chce wyjsc z okropnego nalogu. Dopiero dzieki poswieceniu wlasnej matki ktora ją wywiozla z berlina , dziewczyna przestaj brac. Film podobnie jak ksiazka bardzo mi sie podobala poniewaz ukazuje nam jak czlowiek w krotkim czasie potrafi spasc na samo dno. Ksiazka ta ma byc przekazem dla mlodziezy co sie z nimi stanie jak zaczna brac narkotyki.
Mam nadzieje ze powyzszymi argumentami udowodnilem teze.
8 3 8
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-11T17:27:49+02:00
Najbardziej podobała mi się lektura Mały Książe. Ta książka wiele uczy. Ta książka zwraca uwagę na to że w życiu człowieka nie ważne jest posiadanie różnych przedmiotów lub rzeczy. Należy także poświęcić się komuś, nie zaś być tylko bankierem liczącym gwiazdy, królem rozkazującym, by rozkazywać, podróżnym bez celu wędrówki. Przybywszey na planetę Ziemię, Mały książe ze zdumieniem obserwuje głupoty, bezduszność, pogoń za zyskiem ludzi dorosłych. przyjaciela nic i nikt nie może zastąpić w życiu człowieka. Zaś miłość w Małym Księciu jest uczuciem pięknym, mówi się o niej w sposób delikatny, z wielką wrażliwością.
Miłość czyni nasze życie pełniejszym, wiąże nas z innymi ludźmi.


trudno jest mi wybrać lekturę która mi się najmniej podobała, ponieważ w pełnym sensie każda była super. Miała przesłanie, uczyła czegoś.
10 2 10