Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-11T15:58:34+02:00
W życiu ważne jest kierowanie się zarówno sercem jak i rozumem.
Zależy to od sytuacji i od tego jak jest dla ciebie ważna. Sercem warto się kierować wtedy gdy podejmuje się sprawy osobiste ( np. sercowe). Natomiast rozumem wtedy gdy chodzi już o poważniejsze sprawy, wymagające odpowiedniego przymyślenia i zastanowienia. Są jednak sytuacje, kiedy serce mówi inaczej, rozum też inaczej. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie pogodzenie tych dwóch "ośrodków" razem i podjęcie najwłaściwszej decyzji. ;)
2 3 2
2010-04-11T16:15:56+02:00
Każdy człowiek posiada i rozum i serce , to jest jasne dla wszystkich ale ludzie dzielą się na kierujących w życiu tym pierwszym i tym drugim.
Każdy człowiek tak naprawdę wie , jak ma postąpić i czym się kierować jednak , gdy nadchodzi czas na poważne decyzje czuje się bezradny . W głębi siebie wie co jest najlepsze i czasami udaje mu się to wyciągnąć na światło dzienne.Świat jednak nie jest taki kolorowy jak tęcza i jasny jak seriale i czasami podejmujemy złe decyzje no ale cóż na to poradzić przecież uczymy się metodą prób i błędów.
Sercem kierują się ludzie na pewno romantyczni i ufni światu nie zawsze jednak im wychodzi to na dobre. Trzeba jednak próbować i nikt tak na prawdę nie wie czy serce jest złym czy dobrym doradcą. Rozum jest przewodnikiem po życiu osób chcących coś osiągnąć i nie cierpieć przy tym. Przecież to dzięki naszemu mózgowi umiemy mówić, czytać , pisać . To on pozwala nam podjąć wiele decyzji w sferze ekonomicznej i tak zwanym biznesie , z którym jedni mają więcej do czynienia
inni mniej.Jednym słowem powinniśmy wykształcić sobie taką komórkę w naszym organizmie , która będzie nam dobierała trochę romantyzmu i kierowania się sercem oraz reszta była zapełniona zdrowym rozsądkiem , który będzie zajmował się wyciągnięciem z danego problemu , decyzji pozytywnych i negatywnych cech.
2 4 2