Odpowiedzi

2010-04-11T16:31:49+02:00
1. w książce syzyfowe prace proces rusyfikacji polega na tym aby, młodzież polska będąca wtedy pod zaborami rosyjskimi,nauczyła się języka rosyjskiego i komunikowała się po tym języku,młodzież polska nie mogła także porozumiewać się między sobą po tym języku. Byli zmuszani do wszystkich rozkazów wydawanych przez nauczycieli,jeśli nie wypełnili tego byli za to karani.
2.Mit o Syzyfie: Syzyf był ulubieńcem wielu bogów. Pewnego dnia wyjawił boską tajemnicę i został skazany na wieczną tułaczkę. Skazano go na podnoszenie głazu,który na samym szczycie spadał. Syzyf za każdym razem gdy jest o krok od szczytu ma nadzieję,że uda mu się,ale jego nadzieje są złudne,bo głaz ciągle spada.
3.syzyfowa praca- praca nie mająca żadnej korzyści= praca nieopłacalna.
4 5 4
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-11T16:37:36+02:00
Ad.1
Rusyfikacja, jest to proces narzucania przez kraj języka, kultury i religii, innemu krajowi. Takiemu który obecnie znajduje się pod jego dyktaturą. Jest to również naciskanie w sposób militarny i słowny. Zabranianie mówienia o swoich przekonaniach i mówienia w swoim jęzku. Jest to proces dążenia Rosjan do przeciągnięcia kraju na swoją stronę.

ad.2
Mit o Szyfie opowiada nam o królu, który bywał gościem na Olimpie, brał udział w licznych weselach, czy zabawach, jednak nie umiał utzrymwac niczego w tajemnic. Rozpowiadał wszelkie sekrety Bogów, za co spotkała go kara śmierci. Jednak był sprytniejszy od bogów i na łożu śmierci poprosił żonę aby nie dawała mu obola, dlatego nie mógł zapłacić Haronowi za przewiezienie przez Styks. Narzekając na złą żonę wyprosił u Hadesa powrót na Ziemię w celu przwiezienia obola. Ukrył się, myślał, że Hades zapomniał o nim, ale się przeliczył, Hades przypomniał sobie o uciekinierze i za niedotrzmanie słowa skazał go na wieczne wtaczanie głazu pod górę, który zawsze obsuwa się przy wierzchołku góry.

ad.3
Syzyfowa praca to praca niekończąca się, bezowocna, nieprzynosząca spodziewanych efektów. Związek ma swoje źródło w micie o Syzyfie.
2 5 2