Odpowiedzi

2010-04-11T19:57:56+02:00
Zad. 3 str. 228
a)100-(62+13+20)=100-95=5%
5%=0,05
0,05*1000=50
Odp. W podanej grupie nigdy samodzielnie nie gotuje 50 osób

b) 1000-50=950
Odp. Chociaż raz w tygodniu gotuje 950 osób

c) 0,18*950=171
171/1000 *100%=17,1%
Odp. 171osob potrafi gotowac potrawy azjatyckie. Jest to 17,1% badanej grupy.

d)0,05*1000= 50
0,62*1000=620
50/620 *100=8%
Odp. Wegetarianie stanowią 8%osób, które codziennie gotują

e)0,2*950=190
0,1*190=19
Odp. Jest 19 takich osób

Zad. 5 str 229
1cm=20 000 000cm
1cm=200 000m
1cm=200km

1=200
4,9=x

x=980km


1cm= 10 000 000cm
1cm=100 000m
1cm=100km

1=100
x=980

100x=980 /:100
x=9,8 cm

Odp: Rzeczywista odległośc między tymi miastami wynosi 980km, a odległość między tymi miastami na mapie o skali 1:10 000 000 wynosić będzie 9,8cm

Zad 7 str. 229
a) 0,12*1000=120zł
120zł*3=360zł
Odp. Suma wypłaconych odsetek po trzech latach będzie wynosiła 360zł

b)0,12*1000=120zł
1000+120=1120zł

0,12*1120=134,4zł
1120+134,4=1254,4

0,12*1254,4=150,528
1254,4+150,528=1404,928
1404,928-1000=404,928

Odp. Jej stan konta powiększył się o o 404,93zł