Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-04-11T18:40:54+02:00
133%-3,90zł
100%-x

x=2,93zł
Odp. Przed podwyżką pomarańcze kosztowały 2,93zł za kilogram.
2010-04-11T18:43:52+02:00
Cena pomaranczy wzrosła o 33% i wynosi obecnie 3.90 zł za kilogram. Ile kosztowąły pomarancze przed podwyzka?

133% - 3,90
100% - x
x=100*3,90:133
x=2.93zl - cena przed podwyzka

2. sweter po obnizce kosztuje 63 zł. ile wynosi jego cena przed obnizka?

Niedokladnie napisana tresc ile procent wynosila obnizka.