Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-11T20:52:58+02:00
CZEŚNIK RAPTUSIEWICZ:
Cześnik to jeden z głównych bohaterów książki "Zemsta" Aleksandra Fredry. Jego nazwisko wywodzi się od słowa "raptus", ponieważ był bardzo gwałtowny. Bohater ten to stary kawaler ze starczymi dolegliwości takimi jak: podagra, reumatyzm. Sprawiał pozory zamożności dzięki majatkowi Klary, której był opiekunem opiekunem. Był on właścicielem połowy zamku. Mówił codziennym językiem i mówił bardzo szybko, a co za tym idzie był bardzie nieporadny w wyrażaniu myśli. Bywał gwałtowny i impulsywny. Nie miał śmiałości do kobiet. Cześnik był człowiekiem zawziętym, mściwym i bardzo pewnym siebie. Raptusiewicz pomimo bardzo licznych wad, posiadał także zalety. Jego główną zaletą była gościnność o czy świadczy tekst, którym witał gości: „Wszak gdy wstąpił w progi moje, włos mu z głowy spaść nie może”. Był także hojny, miał szlachecki gest i żywy temperament.
Moim zdaniem jest to osoba otwarta, która mówi to co myśli. Ba swoje wady jak i zalety, tak jak każdy człowiek.


Rejent Milczek:
Drugi z głównych bohaterów książki Aleksandra Fredry.Jego nazwisko wywodzi się od słowa "milczeć", co bardzo dobrze określa jego charakter, a mianowicie był ona bardzo cichym i skromnym człowiekiem.ten bohater to zamożny wdowiec i właściciel połowy zamku. Jest on ojcem Władysława. Kiedyś pracował w sądzie. Nie tracił panowania nad sobą i w ruchach był powściągliwy. Z pozoru był powolny i flegmatyczny. Był pełen pokory i pobożności, ponieważ bardzo często powtarzał zwrot "Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze godzić trzeba". Mówił cicho i wolno, ale budował piękne zdania. Używając wyrazów zdrobniałych, fałszywie brzmiących. Mimo swojego wielkiego majątku robi wszystko, aby go powiększyć. Żałował wszystkim pieniędzy.
Rejent Milczek to bohater nie wzbudzający pozytywnych emocji u czytelnika, ponieważ nie szanował on nikogo i zawsze pomimo wszystko musiał dojść do swojego celu.
7 3 7