Odpowiedzi

2010-04-11T23:27:44+02:00
Nie warto kierować się uczuciami w życiu. Należy kierować się zdrowym rozsądkiem, rozwagą oraz opanowaniem. Trzeba panować nad swoimi emocjami, aby nie stworzyć niepotrzebnych kłopotów.
5 1 5
2010-04-11T23:38:54+02:00
W życiu warto kierować się uczuciem, ponieważ dobra materialne mogą być, a mogą zniknąć, natomiast o uczucia należy dbać i je pielęgnować, a będą trwać wiecznie.

Jeśli chodzi o przykłady z życia to na pewno takie sytuacje:
W obecnych czasach wielu ludzi bierze ślub z rozsądku, a nie z powodu ogromnych uczuć, wielkiej miłości. Ludzie zatracają się w potędze pieniądza i zapominają o tym, co w życiu jest najważniejsze - o uczuciach. Dzięki uczuciom łatwiej nam żyć, ponieważ zawsze mamy się do kogoś zwrócić i możemy z tą osobą porozmawiać o naszych problemach, otrzymać od niej wsparcie i zrozumienie. Gdybyśmy kierowali się tylko przez wartość dóbr materialnych nie bylibyśmy ludźmi, lecz istotami, które mają serca z kamienia. Moim zdaniem należy w życiu okazywać uczucia, swoją wrażliwość odnośnie spraw kluczowych i ważnych, dotyczących naszego szczęścia, miłości i poczucia bezpieczeństwa. Rodzina powinna okazywać sobie nawzajem uczucia, ponieważ jeśli tak nie będzie jej członkowie zaczną zamykać się w sobie i powoli popadać w depresję, ponieważ nie otrzymają potrzebnej im ilości ciepła i zrozumienia od osoby najbliższej, której bardzo potrzebują. Niestety w obecnych czasach tak trudno jest z wyrażaniem uczuć, ponieważ czasem ludzie się tego wstydzą, myślą o tym, co powiedzą inni, próbują być niekiedy cyniczni, by zapomnieć o swoim cierpieniu związanym z brakiem miłości. Tacy ludzie myślą, że są silni, a tak naprawdę wystawiają się na próbę słabości, ponieważ zazwyczaj wewnętrznie źle się z tym czują i mają problemy z samym sobą. Jeśli w życiu będziemy się kierować uczuciem możemy pomóc wielu potrzebującym osobą. Wtedy obdarzymy drugą osobę naszymi uczuciami, ciepłem naszej osoby i w ten sposób pomożemy jej dalej zmierzać się z życiem. Jeśli w życiu będziemy kierować się uczuciem wzbudzimy wrażliwość w naszych sercach. Możemy też posłużyć się filozofią Friedricha Schellinga i łącząc swoje uczucia, wewnętrzne cierpienie i kreatywność - tworzyć sztukę. Poprzez tworzenie sztuki damy innym nowe idee, własne idee i będziemy mieć poczucie w pewnym sensie spełnienia twórczego, kreatywnego. Dzięki naszym przedsięwzięciom pomożemy społeczeństwu zrozumieć piękno duszy ludzkiej ukazane przez poszczególne dziedziny sztuki, które zamierzamy rozwijać dzięki swojej pomysłowości i uczuciowości.
10 4 10