Odpowiedzi

2010-04-12T15:50:17+02:00
Pewien rolnik kupił 352 worki piachu w cenie 328 zł jeden.
Okazało sie że brakuje jeszcze dwóch. Musiał je dokupić.

Ile zapłacił rolnik

352 + 2 * 328 = 116112zł
2010-04-12T15:50:28+02:00
Na wycieczke do Warszawy jechało 352 uczniów i 2 nauczycieli. Ile zapłacily wszyscy razem za bilety jeśli cena 1 biletu wynosi 328