Odpowiedzi

2010-04-12T16:32:32+02:00
1.)Jaś wydał na słodycze 18 zł. Kupił 5 lizaków i jedna czekolade za 2 zł. Jaka cena była jednego lizaka?


2.) 3x+7=16
W sklepie ogrodniczym byly 3 konewki oraz lopata za 7 zl. Łacznie wszystko kosztowało 16 zł. Ile kosztowała jedna konewka?

3.) 5x+5=25
Tata pojechał do sklepu i kupił 5 paczek chipsów oraz coca-cole za 5 zł. W kasie zostawił 25 zł. Ile kosztowała jedna paczka chipsów