Odpowiedzi

2010-04-12T16:30:24+02:00
12.04.2010r
Dzisiejszy zachód słońca był przepiękny. Świat wokół zalał rudawy snop światła. W tedy pomyślałem/am, iż dzięki Słońcu żyjemy i jest to w prawdzie piękna Gwiazda. W końcu tyle jej zawdzięczamy! Złote kłosy na polach , krystalicznie czystą wodę pitną i wiele więcej cudów natury . Zainteresowało mnie jak to się dzieje, że Słońce świeci i dlaczego to nie Słońce kręci się wokół Ziemi. Na pewno spróbuję dowiedzieć się czegoś wieęcej o tej zadziwiająco pięknej Gwieździe.
2010-04-12T16:32:29+02:00
12 kwietnia
Dzisiejszy dzień rozpoczął się niezwykle ponuro. Myśl o śmierci Prezydenta oraz całej elity Polski przytłaczała mnie jeszcze bardziej. Przy każdym domu, urzędach, szkołach oraz innych budynkach wisiały od rana flagi biało-czerwone z czarną wstążką. W szkole równie ponuro- na pierwszej lekcji odbył się specjalny apel, który zakończył się minutą ciszy. Wszyscy jakby spokojniejsi, życzliwsi, ale również smutniejsi. W drodze do domu myślałam o sobotniej tragedii- nie da się tego opisać słowami. Około godziny 19:30 poszłam na spacer, chcąc na chwilę zapomnieć o tym, co się wydarzyło. Cały czas mam nadzieję, iż jest to tylko zły sen, straszny koszmar, z którego chcę się jak najszybciej wybudzić. W jednej chwili ujrzałam wspaniały zachód słońca, który zmusił mnie do głębokiej refleksji. Świat oparty jest na zaufaniu. Ufać trzeba przede wszystkim Bogu- zaufajmy Mu, przecież On wie, co robi, co dla nas dobre, a co złe. Podczas głębokiej refleksji, która dotknęła mnie podczas widoku pięknego zachodu słońca, uświadomiłam sobie, iż życie ludzkie jest niesamowicie kruche. Nigdy nie wiemy, co stanie się jutro. Jutra może nie być. Świat może się nam odwrócić do góry nogami w jednej chwili. Dlatego każdy dzień należy traktować jak ostatni dzień naszego życia. Żyć tak, aby nie krzywdzić innych i aby nasi najbliżsi, gdy zginiemy, byli z nas dumni i szczęśliwi, że poznali tak niezwykłą osobę jak Ty. Z życia trzeba korzystać na 100%, ryzykować, ale z umiarem, ponieważ dwa razy nie będzie okazji przeżycia tego, co możemy przeżyć teraz.
1 5 1
2010-04-12T16:35:26+02:00
Dzisiejszy zachód słońca był cudowny dzięki niemu zaczęłam postrzegać świat całkiem inaczej. Od tamtej chwili dużo się zmieniło i ja też się zmieniłam. Moje życie nabrało kolorów jestem teraz szczęśliwsza niż kiedyś nie przejmuje się wszystkim tak jak wcześniej, szanuje bardziej siebie i innych.