Wybierz jedna z zamieszczonych sentencji.Przygotuj krotka wypowiedz, w ktorym wyjasnisz jak ja rozumiesz.zbierz informacje na temat jednego z autorow zamieszczonych sentencji.
sentencje:
1.Zoddali wszystkie nasze godziny szkolne błękitnieją. -kornel makuszynski
2.Nauka jest jak niezmierne morze[...].Im więcej jej pijesz, tym bardziej jestes spragniony.- stefan zeromski
3. Nauka to pokarm dla rozumu.- lew tołstoj
4.Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla zycia. -Seneka młodszy

blagam o szybka odp...
Na jutro
bedzie najlepsza odp za bardzo szybka odp.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-12T18:00:24+02:00
4.Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla zycia. -Seneka młodszy

Chodząc do szkoły uczymy się wielu rzeczy, piszemy kartkówki, sprawdziany. Niektórzy uczą się tylko na sprawdzian, a później dany materiał zapominają. Przecież w szkole uczymy się po to, aby dać sobie radę w życiu. Nie chodzi tutaj o oceny, tylko o nasze dalsze życie. Oceny są tylko do pokazania nam na jaki stopień opanowaliśmy dany materiał. To od naszej nauki zależy czy w przyszłości będziemy ludźmi wykształconymi. Także uczymy się nie dla szkoły, ale dla naszego przyszłego życia.

Seneka młodzy
Urodził się ok 4 r.p.n.r w Kordowie. Był retorem, filozofem, pisarzem rzymskim. Jego filozofia miała duży wpływ na religię chrześcijaństwa. Pisał liczne tragedie, takie jak: Herkules szalejący, Herkules etejski, Fenicjanki, Trojanki, Fedra, Edyp, Oktawia, a również dzieła filozoficzne tj. o łagodności, o życiu szczęśliwym, o gniewie, dialogi. Wychowywał Nerona- cesarza Rzymu. W 56r. n.e był konsulem, natomiast w 73r. wycofał się z polityki. 2 lata później Neron zmusił go do popełnienia samobójstwa, gdy odkryto jego rzekome powiązania ze spiskiem Pizona.


tyle ;)
14 4 14