Na wycieczkę szkolną początkowo zgłosiło się 36 osób. Żeby okryć koszt wynajęcia autobusu, każda z tych osób miała zapłacić 42,50zł. Na szczęście zgłosili się jeszcze inni chętni i w końcu na wycieczkę pojechało 60 osób. Ile złotych z kwoty wynajęcia autobusu przypadło na każdego uczestnika wycieczki ?

2

Odpowiedzi

2010-04-12T18:02:29+02:00
36 * 42,20 = 1530zl
1530 : 60 = 25,50 zl - cena przypadajaca na 1 osobe
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-12T18:04:48+02:00
36 osób razy koszt wyjazdu jednej osoby:
36*42.50=1530zł- koszt wynajęcia autobusu.
1530zł:60=22.50zł
odp na każdego uczestnika wycieczki przypadło 22.50zł
3 4 3