Odpowiedzi

2009-11-04T14:15:55+01:00
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-04T14:16:01+01:00
X- bilet ulgowy
6+x - bilet normalny
x+6+x+6+x+x=112
4x=100 /÷4
x=25

25+6=31

Odp. Bilet ulgowy kosztował 25zł a normalny 31.
1 1 1
2009-11-04T14:16:42+01:00
Normalny bilet na kolejke liniową jest o 6PLN droższy od biletu ulgowego.Pani P wraz se swoim mężem kupiła bilety dla siebie i męża oraz bilety dla swoich dwóch córek i zapłaciła 112PLN.Ile kosztował bilet ulgowy,a ile normalny?,

normalny- a
ulgowy - b
normalny- b+ 6 zł
(2b+6 zł)*2 +2b = 112 zł
4b+12 zł=112
112 -12 zł=100zł
100 zł:4=25 zł


ulgowy- 25 zł
normalny - 25 +6 = 31zł