Obliczając 33 ¹/₃ % liczby 423, otrzymasz : Obliczenia Poproszę.

Dziewięciu chłopców, grających na flecie w 45 osobowej orkiestrze stanowi : Ile procent %

W bibliotece szkolnej było 210 książek przygodowych, to jest 35% wszystkich książek. W bibliotece było :

Na wiosnę cenę nart, równa 820 zł obnizono o 10 % a przed Bożym Narodzeniem te same narty kosztowały o 10 % drożej.
Przed Bożym Narodzeniem narty kosztowały :

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-12T20:36:25+02:00
423- 100%
x - 33 ⅓ %
x=423×33 ⅓ /100
x=14100/100
x=141

45-100%
9-x%
x=9×100/45
x=900/45
x=20

210- 35%
x-100%
x=100×210/35
x=21000/35
x=600

1.
na wiosnę
820-100%
x-10%
x=10×820/100
x=8200/100
x=82
820-82=738zł
2.
Boże Narodzenie
738-100%
x-10%
x=738×10/100
x=7380/100
x=73,8zł
738+73,8=811,8zł
2010-04-12T20:37:55+02:00
1)
⅓*423=141
2)
9/45 *100%= 20%
3)
210 książek to 35%
x książek to 100%
35x=210*100
x=21000/35
x=600
4)
820*0,9=738 po obniżce
738 * 1,1 =811,8 zł po podwyżce
2010-04-12T20:39:18+02:00
33 1/3% z 423 = (100/3 ):100 *423 = (100/3):100*423=1/3*423=423:3=141

45os -->100%
9os --> x
x=(9*100%):45
x=0,2%

210 książek -->35%
x książek --> 100%
x=(210*100%):35%
x=6

820- (10%*820)=820- (0,1*820)=820-82=738 -->cena nart po 1.obniżce
738+ (0,1*738)=738+73,8=811,8 -->cena nart po podwyżce