Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-13T13:13:26+02:00
W dzisiejszych czasach bycie dobrym człowiekiem nie jest wcale takie proste jak może się wydawać. W tym rzekomo pięknym swiecie mieści się wiele zła.
Jednak jeżeli bardzo sie chce to mozna robić dobro nie patrząc na zło panujace wokół nas.
Popierajac moje zdanie przyjzyjmy sie dwóm koleżanką(banalny przykład) jedna namawia druga na wagary,zaczyna wzbudzać w koleżance mieszane uczucia i pytanie: Co zrobić? Iść do szkoły czy na wagary?
Kolezanka myśli jak pójde do szkoły to będą się ze mnie śmiać, obrażać i wyzywać od "kujona", jak pójdę na wagary mogę mieć problemy w domu, w szkole, no i to kłamanie rodziców, samo zło. I co taka przecietna , spokojna nastolatka wybierze?? Wagary i tylko dlatego, żeby przypodobać się innym.

Kolejnym moim przykładem jest piosenka Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat". W tym utworze sam autor twierdzi, że na świecie jest wiele zła, a jak jest zło to jest mniej dobra. Jednak w artyście drzemie nadzieja, że ludzi dobrej woli jest więcej,artysta bardzo wierzy, że to właśnie dzięki tym dobrym ludziom świat nie zginie.

Podobny przykład trudnej walki dobrego człowieka z pokusami jest prosty przykład z źródła pisamnego a dokładniej z BIblii. przeanalizujmy postepowanie Adama I ewy, którzy w raju byli bardzo dobrymi ludźmi doceniali to co dostali od Boga, jednak pokusa dała sie we znaki i cała dobroć legła w gruzach.

Uważam, że bycie dobrym człowiekiem jest bardzo trudne,lecz jednak gdy chce sie nim byc i umie sie zyc złowiekiem dobrym mozna byc.