Odpowiedzi

2010-04-12T22:14:53+02:00
Y- filizanka
x - kubek

6x+2y=220 zł.
11 x = 220zł.

220zł : 11 = 20.

Czyli :

6*20+2y=220
120+2y=220
220-120=2y
50=y.
2 5 2
  • Użytkownik Zadane
2010-04-12T22:15:59+02:00
220/11=20
kubek kosztuje 20 zł
6*20zł=120 zł

220-120=100

100zł/2 filizanki.

1 filizanka kosztuje 50 zl
1 5 1
2010-04-12T22:17:29+02:00
220 (dzielone)/ 11 = 20 [zł]
Jeden kubek kosztuje 20 zł

6*(razy) 20 zł = 120 zł
sześc kubków kosztuje 120 zł

220 zł - 120 zł = 100 zł
sto złotych zostaje na 2 filiżanki

Czyli:

100 zł / 2 = 50 zł

Jedna filiżanka kosztuje 50 zł

2 (razy) 50 zł + 6 (razy) 20 zł = 100 zł + 120 zł = 220 zł
2 5 2