Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-04-13T13:54:59+02:00
3,10*3=9,3
banany kosztowały 6,10 zł
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-13T13:56:06+02:00
Za 3kg arbuza i banany tata zapłacił 15zł 40gr. Kilogram Arbuza Kosztował 3zł 10gr .Ile kosztowały banany?

15zł40gr=15,4zł
3zł10gr=3,1zł

3,1zł za 1 kg, więc za 3 kg należy zapłacić 3 razy więcej, tj. 3*3,1=9,3[zł]

arbuz i banany kosztowały 15,4zł, więc same banany:
15,4-9,3=6,1[zł]

Banany kosztowały 6zł 10gr
1 1 1
2010-04-13T13:56:35+02:00
15zł40gr-(3x3zł10gr)=15zł40gr-9zł30gr=6zł10gr
odp: Banany kosztowały 6zł10gr.
1 1 1