Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-13T15:12:40+02:00
X... cena zeszytu
y... cena ołówka
3x...cena 3 zeszytów
7y...cena 7 ołówków

7y=x

3x+7y=18,20
x=7y

3*7y+7y=18,20
21y+7y=18,20
28y=18,20
y=0,65

x=7*0,65=4,55

zeszyt - 5,55 zł
ołówek - 0,65 zł

Odp: Zeszyt kosztował 5,55 zł, a ołówek 0,65 zł.

Pozdro :)


2 5 2