Samochód poruszając się ruchem jednostajnym przyspiesza 90 km w ciągu 1,5 godz.
a) w jakim czasie ten sam samochód przejedzie 6400 m?
b)ile kilometrów przejedzie ten samochód w czasie 52 min?




Za 5 kg jabłek zapłacono 12 zl.
a) ile należy zapłacić za 8 kg tych jabłek?
b) ile kilogramów jabłek można kupić za 7,20 zl?



daję naj!!.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-13T15:55:08+02:00
5kg - 12zł
12/5=2,40 - 1kg
2,40 *8 =19,20 -8kg
7,20/2,40 =3kg
2010-04-13T15:56:11+02:00
A)
5 kg - 12 zł
1 kg - x zł

x= 1 kg * 12 zł / 5 = 2,40

8 * 2,40 = 19,20 zł

b)

7,20 : 2,40 = 3 kg