Odpowiedzi

2010-04-13T16:20:58+02:00
Jej celem jest przeproszenie Boga za popełnione grzechy, zaniedbania, niewykorzystane łaski. Modlitwa ta wyraża naszą skruchę, uniżenie przed Bogiem i żal z powodu grzechów. Ta forma modlitwy obecna jest:
-w modlitwie „Ojcze nasz”: „odpuść nam nasze winy”
-w modlitwie „Ojcze nasz”: „odpuść nam nasze winy”
1 1 1
2010-04-13T16:21:42+02:00
Panie Boże, bardzo proszę o przebaczenie. Wiem, że dużo grzeszę, lecz obiecuję poprawę. Postaram się zmienić swe życie na lepsze.
1 1 1
2010-04-13T17:10:03+02:00
Jezu, Baranku wiem, że nie jestem idealny ale Ty wiesz ile dla mnie znaczysz. Mam świadomość, że to ja przybijam Cię moimi grzechami do krzyża. Nie zawsze tego chcę, ale tak wychodzi, czasami pokusa jest ode mnie silniejsza i nie potrafię jej przezwyciężyć. Panie, Ty pokonałeś szatana, śmierć, nie patrzyłeś na to, że mnie to kiedyś nie obchodziło, no bo co dla mnie mógł znaczyć kolejny "Człowiek" umierający na krzyżu. Przecież to takie zwyczajne. A jednak to drzewo krzyża, ofiara przebłagalna jaką Ty składasz za każdy mój grzech była ogromna. Teraz wiem, ze nie zrobiłeś tego na darmo. Jezu wybacz mi to, że nie jestem idealny, nie jestem piękny Twoim pięknem Panie. Stań ze mną i chroń mnie od tych rzeczy, które notorycznie robię. Przepraszam Cię za to, Jezu, Milczący Baranku, to ja Cię zabiłem i teraz mnie to boli, ulecz me serce, a ja postaram się Ci zaufać i nie robić tylu szkód, nie przybijać Ciebie do tego drzewa, które mnie uświęciło Twoja krwią. Amen!