Cena jednego egzemplarza gazet;DOBRE CZASY była równa 1,35zł,PAUZA-1,80ZŁ,POMYSŁ-3,15zł.Kolporter zamówił po 100 egzemplarzy gazet kazdego z wymienionych tytułów.Wynagrodzenie kolportera było 10 razy mniejsze niz wartosc sprzedanych gazet.Ile zarobił kolporter, jeśli sprzedał wszystkie gazety?

3

Odpowiedzi

2010-04-13T17:01:46+02:00
(1,35+1,80+3,15)*100=630
630:10=63
630+63=693zł
630zł - wartośc za sprzedane gazety
693zł - wartośc za sprzedane gazety + wynagrodzenie

Odp.: Kolporter zarobił 693zł (63zł - w zależności o co chodzi).
2010-04-13T17:01:52+02:00
100*1,35= 135zł.
100*1.80=180 zł.
100*3.15=315zł

135+180+315=630zł

Kwote jaka zarobil kolporter to 63 zł.
1 5 1
2010-04-13T17:02:22+02:00
1,35 *100=135
1,80 *100= 180
3.15*100= 315

135+180+315=630 zł

630 zł :10= 63 złote.
3 5 3