Odpowiedzi

2010-04-13T17:09:47+02:00
3 zeszyty i 2 ołówki -8,80zł
15ołówków 12zł
15podziel przez 12=1,25zł
Jeden zeszyt 1,25zł
1,25*5=6,25
2010-04-13T17:11:49+02:00
15-12zł
1- x

x=12:15
x= 0,80zł cena jednego ołowka

0.80zł * 2= 1,60 cena dwoch ołowkow

8,80- 1,60= 7,20
7,20: 3= 2,40 cena zeszytu

2,40 * 5= 12,00

odp. 5 zeszytow kosztuje 12zł