Odpowiedzi

2010-04-13T17:32:50+02:00
Chcąc zwiedzić najważniejsze miejsca zabytkowe we Włoszech udać się trzeba najpierw do stolicy tego państwa, Rzymu. Jednym z najważniejszych zabytków jest tu Colosseum.

Rzym słynie także z Forum Romanum, miejsca wielu budowli, szczególnie świątyń. Zwiedzić należy także Panteon.

Poza zabytkami okresu starożytnego, Włochy zachwycają także typową architekturą renesansową. Kaplica Sykstyńska wraz z freskami Michała Anioła jest głównym zabytkiem tego okresu. Warto zobaczyć także Muzeum Watykańskie.

Do odwiedzin Włoch przede wszystkim wieloletnia tradycja kucharska. Z tego kraju pochodzi pizza oraz spaghetti, które tak powszechnie przyjęły się także w naszym kraju.

Jest to kra, który leży niemalże koło równika, a co za tym idzie jest tam piękna, słoneczna pogoda.

We Włoszech jest ogromna sieć luksusowych hoteli, pensjonatów, restauracji.

4 4 4
  • Użytkownik Zadane
2010-04-13T17:34:31+02:00
Kraj jest to kraj w południowej części Europy(półwysep apeniński) położony nad wieloma morzami min. Śródziemnym.

Dla czego warto tam pojechać?
Jest to klimat blisko-równikowy, co oznacza to, że jestem bardzo ciepło. Dla amatorów opalania się i kompania jest to świetne miejsce na odpoczynek. Oprócz tego Włochy oferują ogromną sieć hoteli, kompleksów sportowo-wypoczynkowych (np. parki wodne)

W zimę także oferta turystyczna nie maleje.

Jednak największą zaletą Włoch są zabytki. Trzeba pamiętać, że Cesarstwo Rzymski było kolepką cywilizacji. Akwedukty, budowle, rzeźby, termy, areny walk. Wspaniale ukazują nam życie starożytnych Rzymian.

Miasta takie jak Rzym,Wenecja są ,,mekkom'' turystów.
5 4 5