Zad.1
Pani Ania kupiła owoce.Pomarańcze ważyły 0,6kg, banany 1,25kg, a gruszki 0,7kg. Ile złotych zapłaciła p.Ania za owoce, jeśli banany kosztowały 3,12z za kg, pomarańcze 4,45zł za kg, a gruszki 7,45zł za kg?
zad.2
Pani Ala kupiła 3,5kg jabłek po 3,25 za 1kg, a pani Zosia kupiła 3,75g gruszek po 2,50zł za 1kg. Która z tych pań zapłaciła więcej i o ile?
Prosze o wszystkie obliczenia...

2

Odpowiedzi

2010-04-13T17:54:54+02:00
Pomarańcze - 0,6 * 4,45 =2,67 zł
Banany - 1,25 * 3,12 = 4,68 zł
Gruszki - 0,7 * 7,45 = 5,215 zł

2,67 + 4,68 + 5,215 = (chyba) 17 zł 65 gr

Odp.: Pani Ania zapłaciła 17 zł 65 gr.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-13T17:55:50+02:00
Zad.1
pomarańcze-4,45zł*0,6=2,67zł
gruszki-7,45*0,7=5,22zł
banany-1,25*3,12=3,9zł
Razem=11,79zł (wszystko dodajemy)

zad.1
pani Ala-3,5*3,25=11,38zł
pani Zosia-3,75*2,5=9,38

11,38-9,38=2zł
Odp.Więcej zapłaciła pani Ala o 2zł.