Zad1.
Za 0,40kg ogórków pan Jan zapłacił 2,38zł. Ile kosztował 1lg tych ogórków?
zad.2
Za 1kg cukini należy zapłacić 7,50zł. Ile będzie można kupić tej cukini za 2,10?
zad.3
Za 0,45kg czekoledek zapłacimy 10,80zł. Ile kosztuje 1kg tych czekoladek?
Prosze o wszystkie obliczenia...

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-13T18:19:45+02:00
Zad 1.
0.4 ------ 2,38
1--------- x
0.4x=2,38
x= 5,95

Zad 2.
1kg------7,50
x -------- 2.10
7.50x=2.10
x= 0,28


Zad 3
0,45 ------ 10,80
1 ------- x
0.45x = 10,80
x =24
1 2 1