Odpowiedzi

2009-11-04T17:13:47+01:00
256- zakup mamy
18 x 256 =4608 - zakup babci
256 sztuk= 980 zł
4608 sztuk= x
20% z 980= 196
980zł + 196zł=1176 zł -cena jaką zapłaciła babcia
2009-11-04T17:16:41+01:00
256 x- k0szt zakupu mamy
256*18(x+02x) -k0szt zakupu babki

256x+4608*1,2x = 980 zł
256x + 5529,6x=980
5785,6 x = 980
x = 980 :5785,6
x= ok.0,17

5529,6x =5529,6*0,17 =940 zł
Babcia zapłaciła 940 zł
2009-11-04T18:57:08+01:00
980zl:256~(w przyblizeniu)3,80zł - tyle kosztowala 1 paczka chipsow
980x120%/100%=1176zl - tyle babcia zaplacila za chipsy