Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-13T19:36:43+02:00
Za 13kg jabłek i 15kg gruszek zapłacono 99zł. Cena jabłek jest równa 75% ceny gruszek. Oblicz cenę 1kg jabłek i 1kg gruszek.
x------>cena jabłek
y------->cena gruszek
13x+15y=99
x=0,75y

13*0,75y+15y=99
x=0,75y

9,75y+15y=99
x=0,75y

24,75y=99
x=0,75y

y=4
x=0,75y=0,75*4= 3

x=3----->cena jabłek
y=4------>cena gruszek

Spr.
L=13x+15y=13*3+15*4=39+60=99
L=P

L=x=3
P=0,75y=0,75*4=3
L=P
2010-04-13T19:37:24+02:00
X- cena 1 kg jabłek
y-cena 1 kg gruszek

13x+15y=99
x=3/4y

13*3/4y +15y=99
x=3/4y

9,75y+15y=99
x=3/4y

24,75y=99
x=3/4y

y=4
x=3/4*4

y=4
x=3

cena 1 kg jabłek wynosi 3 złote o 1 kg gruszek kosztuje 4 złote