Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-04-13T20:06:54+02:00
Myslovitz - Bunt szesnastolatki
Bohaterka piosenki jest szesnastoletnia dziewczyna, która jest zakochana w chłopaku bez wzajemności. Obiekt jej uczuć nie wierzy w jej słowa, czym doprowadza ją do depresji. Chcąc zwrócić na siebie uwagę ogółu postanawia popełnić samobójstwo i skacze z okna. Przeżyła próbę samobójcza, ale nic to nie zmieniło w jej życiu - chłopak nadal jej nie dostrzegał, wydarzenie nic nie zmieniło w jego zachowaniu.
Piosenka wyraża samotność i skrajne uczucia osób nieszczęśliwie zakochanych, ich zdolność do robienia rzeczy irracjonalnych i nie zgodnych z ogólnie przyjętymi wzorcami. Jest to wyraz buntu nieszczęśliwej miłości.
2010-04-13T20:11:23+02:00
Najbliższą mi piostenką wyrażają protest jest "Solider Side" hardrockowej grupy System Of A Down. Grupa ta buntowała się przeciwko wojnie w Iraku. Utwór "Soldier Side" to, wydawałoby się, melancholijny wyraz swoich obaw i przeczuć. Ale w rzeczywistości to dobitnie przekazane zdanie przeciwko krwawej walce. Śpiewają o niepotrzebnej śmierci żołnierza. Uważają, że "God is wearing black". Tracą wiarę w to, iż kiedyś ten mord zostanie przerwany, mając jednocześnie cichą nadzieję, w to, że choć jedna osoba zrozumie, że nie warto.
2 5 2